MSÜ sınavı test deneme çöz indir pdf - İş ve meslek seçimi

MSÜ sınavı test deneme çöz indir pdf

MSÜ sınavı test deneme çöz indir pdf
10 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 29.333 kez okundu.

Arkadaşlar son değerlendirme puanında;

Astsubay okulları için TYT,Harp okulları için ilgili puan türünün AYT,mülakat ve fiziki yeterlilik testi puanınıza bakılacak.

Geçmiş yılları dikkate aldığımızda TYT ve AYT’nin son değerlendirme puanına etkisi muhtemelen % 50 olacak.Bu yüzden astsubay okullarına girmek isteyen arkadaşlarımız TYT’den en az 150,harp okullarına girmek isteyen arkadaşlarımız AYT’den en az 180 almalılar.Çok istisnai bi durumda MSÜ bu paraj puanları yükseltme hakkına sahiptir.Ama şu an kılavuzda belirtilen baraj puanlar bunlar.

Son değerlendirme puanına TYT ve AYT’nin etkisi muhtemelen % 50 olacağı için TYT ve AYT’den alabileceğiniz en yüksek puanı almaya çalışınız.

……….

AYNI ZAMANDA YKS’de 0,5 ham puan kuralına dikkat edin,maalesef MSÜ sınavında da bulunan 0,5 ham puan kuralına bazı arkadaşlarımız takıldı.Türkçe ve matematik dersleri dışında diğer derslerden soru çözmelerine rağmen puanları hesaplanmadı.Aynı kural YKS’de(TYT türkçe,matematikte ve AYT alan derslerinde) var.

………..
MSÜ soruları ÖSYM tarafından yayınlandı. Yalnız soruların yalnızca %10 u paylaşıma sunuldu. Soruların tamamını görmek isteyen adaylar bugünden itibaren 10 gün boyunca ÖSYM’nin internet sitesinden giriş yaparak sınav sorularının tamamını görebilecekler. Alttan %10 yayınlanmış sorulara ulaşabilirsiniz.

MSÜ sınav soruları ÖSYM tarafından yayınlandıktan sonra sitemizden indirebilirsiniz. Alttaki sorular deneme sınavı sorularıdır.YKS TYT için hazırlamış olduğumuz soru cevap TYT deneme sınavlarını ykstyt.isvemesleksecimi.com adresinde bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizde gerek puanlama bilgileri, gerek puanlarla tercih edilebilecek bölümler gibi bir çok yeni sistem sınav bilgisine ulaşabilirsiniz.

Sınav 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak,sınav 120 sorudan oluşacak ve tek oturumda gerçekleşecek.

Sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır Test, tek kitapçık halinde adaylara verilecek, adaylar cevaplarını cevap kâğıdına işaretleyeceklerdir.

Testin alt testleri ve soru sayıları aşağıdaki gibi olacaktır:

ÖSYM MSÜ Milli savunma üniversitesi sınavı soru sayısı

Türkçe (40 soru)

Sosyal Bilimler

Tarih (5 soru)

Coğrafya (5 soru)

Felsefe (5 soru)  (lisede din kültürü almayanlar)

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (veya ilave Felsefe soruları) (5 soru)   (lisede din kültürü alanlar)

Temel Matematik (40 soru)

Fen Bilimleri

Fizik (7 soru)

Kimya (7 soru)

Biyoloji (6 soru)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git