3 Kasım 2017 ÖSYM    YKS TYT sınavı örnek sorular indir

ÖSYM YKS TYT sınavı örnek sorular indir

ÖSYM örnek YKS TYT soruları

 

ÖSYM soruları dün itibariyle yayınladı.Alttan inceleyebilirsiniz.Genel olarak sorular yine YGS tarzında fakat sorular arasında ALES sorularına benzer sorular da bulunmakta.

 

 

 

 

 

 

Bilindiği üzere YÖK bu yıl üniversitelere giriş sistemini değiştirerek YKS sınavını bu yıl uygulamaya koydu.Bu bağlamda geçmişte diğer sınavlar için mevcut verilerin YKS ve sabah oturumu TYT(temel yeterlilik testi) için pek bi önemi kalmadı.Çünkü YÖK bu yıl sorU tiplerinin geçen yıllara göre farklı olacağını daha çok yoruma ve senteze dayalı ezberden uzak sorulara yöneleceklerini belirtti.Bu bağlamda öğrenciler,yayınevleri ve öğretmenler soru tiplerinin nasıl olacağını merak etmektedir.Bu durumu dikkate alan YÖKilerleyen günlerde ÖSYM tarafından örnek YKS (TYT ve alan sınavı) sorularının yayınlanacağını duyurdu.İlerleyen günlerde sitemizden örnek YKS sorularına ulaşabilirsiniz.Tahminimiz sorular YGS ve LYS’den farklı olacak fakat bu farklılık keskin olmayacak şeklinde,sadece YGS ve LYS soru içeriğine ek olarak mantık,akıl yürütme ve sentezlemeye yönelik sorular olacaktır.

Henüz örnek sorular ÖSYM tarafından yayınlanmadı ama YouTube’da kanalı bulunan bazı hocalarımız,YÖK’ün yeni soru tipleriyle ilgili açıklamasına istinaden,yeni sisteme uygun deneme sınavları hazırlamışlar.

Youtube Geo Matik kanalı tarafından hazırlanmış TYT matematik sınavı deneme sınavını alttan inceleyebilirsiniz. Deneme sınavını indirme linki deneme sınavının altındadır.

Deneme sınavı https://goo.gl/GBf5U8

Cevap anahtarı https://goo.gl/Eks5rj

 

TYT matematik deneme sınavı cevap anahtarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.