Bu bayram öncesi emeklilere 1000 lira ikramiye verilecek mi?

12Milyon Emekliye HER BAYRAM 1000TL İKRAMİYEEmeklilere 1000 bin lira ikramiye ne zaman hangi bankaya yatacak video izleEmeklilere ikramiye yasası onaylandı. Bundan böyle emeklilere her bayram öncesi 1000 lira ikramiye verilecek. Cumhurbaşkanı TBMM tarafından görüşülen ve onaylanıp makamına gönderilen torba yasayı bugün onayladı. Önümüzdeki günlerde yasaların resmi gazetede yayımlanması ile birlikte artık emekliler her bayram öncesi 1000 lira ikramiye alacak. Onaylanan yasalar arasında imar barışı,vergi borçları, öğrenci affı gibi yasalar da bulunmakta.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı emeklilere her bayram öncesi 1000 lira verileceğini söylemişti. Bir çok emeklinin merakla beklediği haber bugün itibariyle geldi, artık emekliler her bayram öncesi 1000 lira ikramiye alacak.

Peki ikramiyeler ne zaman hesaplara yatacak, bayramdan önce yatacak mı,bu konudaki gerekli bilgi yasanın yürürlüğe girmesinden sonra SGK tarafından duyurulacak. Ödeme tarihi belirleme yetkisi SGK’ya verildi. Bilindiği üzere SGK emekli maaşlarını son hanenin çift veya tek olmasına göre yatırıyordu. Bunda böyle olacak mı bilinmiyor fakat ikramiyeler 14 hazirandan önce, bayramdan önce hesaplara yatırılacak. Emekli ikramiyeleri kişinin maaş aldığı bankaya yatırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.