İnfaz koruma memuru çıkmış sözlü sınav mülakat soruları indir pdf – İş ve meslek seçimi

İnfaz koruma memuru çıkmış sözlü sınav mülakat soruları indir pdf

infaz koruma memuru çıkmış mülakat sorularıİnfaz koruma memuru alımlarında çıkmış bazı mülakat sorularını sizler için derledik. Sorular farklı adliyelerde çıkmış sorulardan oluşmaktadır. Sorunların tamamını incelemek için yazının en altında bulunan videoyu izleyebilirsiniz. Sorulmuş sorulara baktığımız zaman infaz koruma memurunun görevleri ,ceza evinin teşkilat yapısı, cezaevi ve infaz kurumları mevzuatından, hukuk konularından soruların geldiği görülmüştür, aynı zamanda daha çok kurtuluş savaşı yıllarında yaşanan gelişmeler, inkılaplar, savaşlar, cepheler ve olaylardan sorular da bulunmaktadır yine Osmanlığı imparatorluğu ile ilgili sorular da gelmiştir. Altta yer alan sorular 2012 yılında farklı adliyelerde sorulmuş sorulardan oluşmaktadır. Bir adliyede kurtuluş savaşı yıllarına ait bir çok soru sorulmuş olmasına bir adliyede ağırlıklı olarak infaz koruma memuru, görevi, kurumu ve cezaevi ve infaz kurumları mevzuatı ile ilgili sorular yöneltilmiştir. Bu bağlamda ortak noktaları ele aldığımızda muhtemelen infaz koruma memurluğu ile ilgili, ceazevi ve türleri ile ilgili, 4301 sayılı cezaevi ve infaz kurumları kanunu ile ilgili, hukukla ile ilgili sorular gelecektir. Aynı zamanda kurtuluş savaşı yılları ile ilgili ve güncel bilgilerden sorular gelmesi de muhtemeldir. Bu yüzden bu konulara öncelikle ağırlık vermeniz sizlere avantaj sağlayacaktır.

Güney afrikadan 5 ülke sayınız

Suç ve ceza nedir açıklayınız

Ceza evi türlerini sayınız

Tbmm yi tanıyan ilk devleti sayınız

Ceza evleri hangi kanuna tabidir

Kapalı ceza evlerini sayınız

Kendinizi tanıtınız

Açık ve kapalı ceza evi nedir? Açıklayınız

Lozan antlaşmasını açıklayınız

Avrupa insan hakları mahkemesi nerede nasıl başvurulur açıklayınız

İstiklal marşı ne zaman kabul edilmiştir,ilk kim okumuştur

Çanakkale şehitlerinin yazarı kimdir

Mecliste parti kurmak için gerekli milletvekili sayısı nedir

Açık cezaevi nedir kapalı ceza evi nedir

Cumhuriyetin ilan tarihini söyleyiniz

Atatürk ilkelerinden devletçilik ilkesini açıklayınız

Saltanatın kaldırılması

Medeni kanun ne zaman kabul edilmiştir

Misak-ı milli nedir

Kongreler

Cezaevi iç ve dıl güvenliğinden kim sorumludur

Cezaevi disiplin kurulu kimlerden oluşur

Cezaevinde doğan çocuk kaç yaşına kadar annesinin yanında kalır

Cezaevine kargoyla hediye gönderilir mi

Mahkumun iyilik haline kim karar verir

Mahkumun bulundarabildiği özel eşyalar nelerdir

Mahkum istediği zaman telefonla görüşebilir mi

Kaç çeşit ceza  vardır,hapis cezaları nelerdir

İnfaza kim karar verir

Cezaların infazı hangi kanunlara uygulanır

Bolşevik ve Menşevik arasındaki bağ nedir

Memurun alabileceği en ağır ceza nedir

TBMM nin ilk başkanı kimdir

Kıbrıs cumhur başkanlarını sayınız

İnfaz koruma memurunun amiri kimdir

Şartlı salıvermeyi açıklayınız

Sosyal devlet nedir

Atatürk kaç defa cumhurbaşkanı seçilmiştir

Ceza infaz kurumlarını sayınız

Cezaevinde kimler çalışır

Kanunsuz emir nedir

Mondros ateşkes antlaşmasını açıklayınız

Türkiyede nüfusun en az olduğu yıl hangisidir

Bitki örtüsü çeşidi hangi bölgelerde çoktur

Ceza ve tevkif evleri müdürü kimdir

Ceza evi ambar memurunun görevi nedir

İnfaz koruma baş memurunun görevi nedir

Kanuni hakim güvencesi nedir

Anayasa nedir

Hapis cezası nedir

Cezaevinde savcının görevi nedir

Yüksek güvenlikli ceza evleri nedir

4301 sayılı kanuna göre ceza evi türleri nedir,sayınız

Ermenistanın  başkenti neresidir

Hükümlü ve tutuklu nedir arasındaki farklar nelerdir

İKM ne yapar görevi nedir?

Adalet Bakanlığının ilanına göre ilgilenin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi 40 puan Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi 20 puan genel kültür 20 puan bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20 puan olarak ifade edilmektedir Biz de geçmiş senelerdeki mülakatlar da çıkmış soruları ve ilandaki gerekli konu başlıklarını dikkate alarak sizler için videomuzu hazırlamaya çalıştık Ayrıca adayı sözlü Sınavda başarılı sayılabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecektir nihai başarı listesi ise adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanması suretiyle düzenlenecektir Şimdiden her şey için teşekkürler ilk konu başlığımız olan inkılap tarihi ile başlayalım birinci sorumuz Trablusgarp Savaşı hangi devletle yapılmıştır cevabımız İtalya Trablusgarpın günümüzdeki adı libyadır 2. Sorumuz halifeliğin siyasi gücünden 2. ve son kez yararlanılan anlaşma hangisidir Uşi Anlaşması, birincisi Küçük Kaynarca 3 birinci Balkan savaşına katılan devletler hangileridir Sırbistan Bulgaristan Karadağ Yunanistan ve Osmanlı birinci Balkan Savaşı’nı başlatan devlet ise Karadağdır.
dördüncü sorumuz babı Ali Baskını nedir ,birinci Balkan Savaşı’nın yenilgisinden sorumlu tutulan Hürriyet ve itilafçı Kamil Paşa hükümetinin düşürülerek yerine ittihatçı ve Terakki Mahmut Şevket Paşa hükümetinin kurulmasıdır ,Türkiye tarihindeki ilk hükümet darbesidir İkinci Balkan savaşına katılan devletler hangileri Sırbistan Bulgaristan Karadağ Yunanistan ve Romanya Birinci Dünya Savaşı’nın çıkma nedeni nedir Avusturya Macaristan veliahtı Franz Ferdinand Saraybosna gezisi sırasında sırpf öğrenci Gabriel princip tarafından öldürülmesidir ,7 sorumuz 1. Dünya Savaşı’nın nedenlerinden 3 tanesini söyleyiniz milliyetçilik akımı hammadde ve Sömürgecilik yarışı bloklaşma.
Birinci Dünya Savaşı’nda İtilaf ve İttifak Devletlerini sayınız .İtilaf Devletleri İngiltere Fransa Rusya Japonya ABD ve Yunanistan tır ittifak devletleri Osmanlı Almanya Avusturya Macaristan Bulgaristan ve İtalya tır 1 Dünya Savaşı’ndaki taarruz cepheleri ne sayınız Kafkas ve Kanal Cephesi 10 sorumuz 1 Dünya Savaşı’ndaki savunma cepheleri sayınız Çanakkale Irak Hicaz Yemen Suriye ve Filistin cepheleridir Birinci Dünya Savaşındaki yardım cepheleri ne sayınız Galiçya Romanya Makedonya cepheleridir. Atatürk’ün 1. Dünya Savaşı’nda savaştığı cepheler hangileridir Çanakkale Kafkas ve Suriye Filistin cephesi dir Kafkas cephesinde Ayrıca altın kılıç Madalyası almıştır ,kut’ül Amare kahramanı Halil Kut Paşa hangi cephede savaşmıştır
Irak cephesi kut Soyadını da Mustafa Kemal Atatürk vermiştir Medine müdafii Çöl Kaplanı lakaplı Fahrettin Paşa’nın savaştığı cephe hangisidir Hicaz Yemen Cephesi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş ve meslek seçimi