20 Mayıs 2018

LGS sınav yerleri belli oldu mu? LGS sınav yeri öğren sorgula

LGS sınav yerleri 22 Mayıs tarihi itibariyle açıklanacak milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre sınav yerleri 22 Mayıs’ta öğrencilere e-okul sistemi üzerinden sunulacak ve öğrenciler hangi okulda sınava girebileceklerini öğrenecek. Öğrenciler kendi okullarında sınava girebileceği gibi başka okullarda da sınava girebilecekler. Bu başvuruda yapılan tercihe göre değişecek. LGS sınavı 2 Haziran’da yapılacak öğrencilere çoktan seçmeli 90 soru yöneltilecek. Yanlışlar doğruyu götürecek. 3 yanlış 1 doğruyu götürecek. Elde edilen puanlara göre nitelikli okullara tercih yapılacak. Yapılan nitelikli okullar tercihinden sonra nitelikli okullara yerleşemeyen öğrenciler mahalli yerleştirme için tercihte bulunacaklar. Öğrencilerden kendilerine sunulan 9 okuldan 5 tanesini tercih etmeleri istenecek. Tercihler öğrencinin tercihine öğrencinin evinin tercih ettiği okula yakınlığına ve diğer öğrencilerin o okulu tercih etme durumlarına bakılarak değerlendirilecek. Aday bu kriterlere göre değerlendirilip tercih ettiği okullardan birine yerleştirilecek.

SINAV GİRİŞ BELGESİ
a. Fotoğraflı sınav giriş belgesi 22 Mayıs 2018 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından renkli olarak alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.
b. Fotoğraflı sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina,
salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada,
salonda ve sırada sınava girecektir.
c. Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonu’nun teklifi
üzerine ÖDSGM’ nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.
ç. Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul
müdürlüklerinden alabilecektir.
d. Yurt dışından sınav başvurusu yapan öğrencilerin sınav giriş belgesi 22 Mayıs 2018 tarihinde,
odsgm.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Öğrenciler elektronik ortamdan aldıkları sınav giriş belgesini bulundukları ülkedeki eğitim ataşeliklerine onaylatacaklardır.
e. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda
alacağı özel hizmet durumu yer alacaktır.

Etiketlendi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.