Zabıt katipliğine başvuran mübaşirliğe başvurabilir mi ? – isvemesleksecimi

Zabıt katipliğine başvuran mübaşirliğe başvurabilir mi ?

Zabıt katipliği ilanına başvuran kişi mübaşirliğe başvuru yapamaz. Aynı zamanda aynı bakanlık ilanlarına da başvuru yapamaz. Şu an itibariyle adalet bakanlığı ve ceza ve tevkif evleri için 4 başlıkta ilan yayınlandı.

İnfaz koruma

zabıt katipliği,

icra katipliği,

sözleşmeli destek personeli

ilanları diye ayırabiliriz. Tâbi bu başlıkların içinde farklı ünvanlarda açılmış kadrolar da var, onların detaylarını sitemizden bulabilirsiniz.

 

1 kişi zabıt katipliği,icra katipliği ve sözleşmeli destek personeli ilanlarindan biriyle infaz koruma memuru başlıklı ilana aynı anda başvurulabilir.

İlgili madde;

Adaylar sadece bir unvan için ve bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığının yapacağı sınava başvurabileceklerdir. Aynı ya da farklı unvan için aynı ya da farklı komisyona başvurulması durumunda başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır.
(Örneğin; adaylar infaz ve koruma memuru unvanı için sadece bir yere başvuru yapabilecektir. Yine aynı aday gerekli şartları taşıması halinde dâhi büro personeli (cezaevi kâtipliği) veya diğer bir unvan için de aynı veya farklı bir yere başvuru yapamayacaktır.)
Adayların başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MAĞAZA
isvemesleksecimi