Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bölümleri nelerdir?LGS taban puanı – isvemesleksecimi

Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bölümleri nelerdir?LGS taban puanı

Öğrenim şekli tekli-kız 30 kişilik kontenjanı var.

 

Bilişim teknolojileri alanı

web programcılığı

bilgisayar teknik servis

ağ işletmenliği

veri taban programcılığı

Bilişim Teknolojileri Alanı

 

Bilişim Teknolojileri alanı, bilgisayar sistemlerinin yazılım ve donanım kurulumu yanında alanın altında yer alan Ağ İşletmenliği, Bilgisayar Teknik Servisi, Veritabanı Programcılığı ve Web Programcılığı dallarının yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

 

Teknoloji hızla ilerledikçe Bilişim Teknolojileri alanına olan ihtiyaç daha da artmaya başlamıştır. Bu sebepten Bilişim Teknolojileri alanında bilgi sahibi olanbireylere ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Alanın Altında Yer Alan Dallar

 

Okulumuzdaki Dallar

 

Eğitim ve Kariyer İmkânları

Meslek lisesinden sonra “Yükseköğretime Geçiş Sınavı”nda başarılı olanlar, lisans programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerine devam edebilirler. Sınavsız yerleşebilecekleri ön lisans programları da mevcuttur.

 

Ağ işletmenleri, bilgisayar satış ve teknik destek firmaları, bankalar, sigorta şirketleri, ticari kuruluşlar, internet servis sağlayıcıları, internet yayıncılık şirketleri, radyo televizyon şirketleri, araştırma şirketleri, borsalar, ulaştırma, lojistik firmaları ve hizmet sektöründe yer alan kamu kuruluşlarında geniş iş imkânlarına sahiptir.

 

Web programcıları ve veritabanıprogramcıları, kamu kuruluşları, bankalar ile özel sektöre ait iş yerleri, internet üzerinden ticaret (e – ticaret) yapan firmalarda çalışabilirler.

 

Bilgisayar teknik servisi, bilgisayar toplama ve satış işlemi yapan firmalarda, bünyesinde bilgisayar bulunduran iş yerlerinde, şirketlerde ve özel sektöre ait firmalarda çalışabilirler.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı

 

Okul öncesi eğitim programı hazırlama, öz bakım becerileri, yetersizlik türleri ve kaynaştırma, oyunu gelişim alanları ve etkinliklerde kullanma, oyuncak hazırlama, kostüm hazırlama ve yüz boyama çalışmaları, çocukla etkili iletişim kurma, özel eğitimde öz bakım, özel eğitim programı hazırlama, yetersizlik türleri ve eğitimi ile ilgili bilgi, becerileri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

 

Alanın Altında Yer Alan Dallar 

 

Erken Çocukluk Eğitimi (Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.)

Özel Eğitim (Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.)

 

Okulumuzdaki Dallar

 

Erken Çocukluk Eğitimi (Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.)

Özel Eğitim (Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.)

 

Eğitim ve Kariyer İmkânları 

Meslek liselerinin Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanından mezun olanlar, “Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda başarılı ise lisans programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili programlarına devam edebilirler veya bu alana en yakın  programların uygulandığı meslek yüksekokuluna sınavsız geçiş yapabilirler.

 

Okul öncesi eğitim kurumlarında, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda, çocuk kulüplerinde, çocuk organizasyon şirketlerinde, evde çocuk bakımı hizmeti veren kuruluşlarda çalışabilirler.

Giyim Üretim Teknolojileri Alanı

 

Giyim Üretim Teknolojisi alanı;Kadın Giyim Modelistliği, Erkek Giyim Modelistliği, Çocuk Giyim Modelistliği, İç Giyim Modelistliği, Hazır Giyim Model Makineciliği, Deri Giyim, Kadın Terziliği, Erkek Terziliği, Kesim ve Konfeksiyon Makineleri Bakım Onarımıdallarının yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

 

Giyim, kültürel ifadenin bir aracı, bir yaşam tarzı ve kişisel olarak kendini ifade etmenin bir yoludur. Bu alan sanatı ve tekniği birleştirerek ürün ortaya çıkarmaktadır.

 

Giyim üretim teknolojisi sektörü emek yoğun karakteri nedeniyle on binlerce iş yerinde, yüz binlerce kişiye istihdam sağlamaktadır. Bu alanda yüksek oranda istihdam sağlayan gelişmelerin toplum refahı üzerindeki olumlu etkisi yadsınamaz.

 

Giyim üretim teknolojisi sektöründe, yaklaşık 4 milyon kişi istihdam edilmektedir. Vasıflı iş gücü ihtiyacı, bu alanda eğitim veren yaygın eğitim, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarından önemli ölçüde karşılanmaktadır.

 

Alanın Altında Yer Alan Dallar

Kadın Giyim Modelistliği

Erkek Giyim Modelistliği

Çocuk Giyim Modelistliği

İç Giyim Modelistliği

Hazır Giyim Model Makineciliği

Deri Giyim

Kadın Terziliği

Erkek Terziliği

Kesim

Konfeksiyon Makineleri Bakım Onarım

 

Okulumuzdaki Dallar

 

Eğitim ve Kariyer İmkânları 

 

Mesleki eğitim, meslek liselerinin Giyim Üretim Teknolojisi alanında verilmektedir. Meslek lisesinden sonra “Yükseköğretime Geçiş Sınavı”nda başarılı olanlar, lisans programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerine devam edebilirler. Ayrıca sınavsız yerleşebilecekleri ön lisans programları da mevcuttur.

Eğitimini tamamlayarak iş hayatında gerekli yeterlilikleri kazanan meslek elemanları, giyim üretimi ile ilgili işletmelerde kariyer yapabilir.

 

Bu meslekteki elemanlar hazır giyim işletmelerinde, modaevlerinde, terzilerde, kendi atölyelerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilirler. Bu alanda çalışanlar görevini yaparken diğer çalışanlarla iş birliği içinde bulunmak ve görevini eş güdüm hâlinde  yürütmek durumundadır. İş, elle ve/veya makinelerle çalışmayı gerektirmektedir. Çalışma ortamlarının iyi aydınlatılmış ve ergonomik olması, iş güvenliği ve çalışanların sağlığının ön planda olması verimli ve kaliteli üretimin temelidir.

 

Giyim Üretim Teknolojisi alanında çalışmak isteyenler, özel sektörlerdeki hazır giyim üretim işletmelerinde, konfeksiyon makineleri imalatı yapan ve konfeksiyon makineleri teknik servis hizmeti veren sektörlerde çalışabilirler veya kendi atölyelerini de açabilirler.

Hakkında
MEB
Kurum Kodu : 756456
Kurum Adı : Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Telefon : contact number 0258 212 15 20
Faks : 0258 212 15 20
WEB Adresi : http://osmanaydinlimtal.meb.k12.tr
Adres : Cumhuriyet Mah. 3384 Sok. No13 20100 Pamukkale/Denizli

VİZYON
Denizli´de mesleğe, hayata ve üst öğretime, niteliği yüksek bireyler yetiştirmesiyle ün yapmış bir meslek lisesi olmak.

MİSYON
Ülkemizin ihtiyaç duyduğu; teorik ve pratik beceriyle donatılmış, üstün iş ahlakına sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, motivasyonu yüksek, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR

KURUM BİLGİLERİ
Öğretmen Sayısı : 38
Rehber Öğretmen Sayısı : 0
Öğrenci Sayısı : 620
Öğretim Şekli : Tam Gün
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Ders Başlama Saati 08:30 Ders Bitiş Saati 16:20
Derslik Sayısı : 19 Atölye-İşlik Sayısı : 4
Fen Laboratuarı Sayısı : 0 BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2
Resim Sınıfı Sayısı : 0 Müzik Sınıfı Sayısı : 0
Yabancı Dil : İNGİLİZCE İnternet Bağlantısı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
Hazırlık Sınıfı : 0 Konferans Salonu : 1
Spor Salonu : 0 Yemekhane : 1
Misafirhane : 0 Kütüphane : 1
Kantin : 1 Revir : 1
Bahçe : 1
Lojman Sayısı : 0
Lojman Bilgisi : YOK
Pansiyon Bilgisi : YOK
Isınma Şekli : Doğalgaz

ULAŞIM BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 1 km.
Ulaşım : 14, 19 ve 22 numaralı Belediye otobüsleri ile yeni yol ve eski yol minübüsleri.
Servis Bilgisi : OKUL ŞEHİR İÇİ SERVİSİMİZ VARDIR.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Cumhuriyet Mah. 3384 Sokak. No:13 PAMUKKALE/DENİZLİ

İSTATİSTİKLER
Kontenjan Bilgileri : 156

OKULUN SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ
Sportif Etkinlikler : Okulumuzda voleybol, masa tenisi ve dart alanlarında sportif etkinlikler yürütülmektedir.
Bilimsel Etkinlikleri :
Proje Çalışmaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MAĞAZA
isvemesleksecimi