8 Temmuz 2018

Bekçilik sınavı şahsen başvuru yerleri açıklandı

Polis akademisi tarafından yürütülen bekçi alımlarına ilişkin bugün duyuru yapıldı. Bekçilik sınavı için geçtiğimiz aylarda yalnızca internet ortamından başvuru alınmış ve şahsen başvuru yerlerinin ilerleyen günlerde açıklanacağı duyurulmuştu. Bugün polis akademisi bekcilik sınavına ön başvuru yapan adayların şahsen müracaat edecekleri başvuru yerlerini belirlendigini duyurdu. Adaylar başvuru yerlerini e-devlet şifresi ve TC kimlik numaraları ile pa.edu.tr adresinden öğrenebilecekler. Basvuru için gerekli belgelerin yer aldığı dosyayı da yazı altından indirebilirsiniz.

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavına katılacak adayların müracaatlarının alınacağı ve ön sağlık kontrolünden geçirilecekleri başvuru merkezleri ile tarihleri açıklandı.
  06 Temmuz 2018

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında internet üzerinden ön müracatta bulunan adaylar, şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri ve ön sağlık kontolünden geçirilecekleri başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen başvuru merkezinde ve tarihte adaylardan şahsen müracatları alınacak ve ön sağlık kontrolleri yapılacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların Başvuru Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

SINAV BAŞVURU DİLEKÇESİ ve SAĞLIK BİLGİLENDİRME FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

ADAY SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.