Hastanelere sağlık ocaklarına kadrolu temizlik görevlisi işçi alımı ilanı başvuru şartları – isvemesleksecimi

Hastanelere sağlık ocaklarına kadrolu temizlik görevlisi işçi alımı ilanı başvuru şartları

Türkiye geneli hastanelere sağlık ocaklarına çok sayıda kadrolu temizlik görevlisi alımı yapılacaktır. Alımlar için ilanlar işkur İnternet sitesinden yayınlandı. İlana başvurmak isteyen adaylar başvurularını 4….13 eylül tarihleri arasında işkur sistemi üzerinden yapacaklar. Başvurular bireysel yapılabileceği gibi işkur şubesine giderek de yapılabilecektir. Alımlar kura yöntemiyle yapılacaktır her hangi bir sözlü sınav uygulanmayacaktır.

Sağlık bakanlığı çok sayıda temizlik görevlisi alımı yapacak. Alıma başvurmak için en az ilköğretim mezunu olmak yeterli. Alımlar üç kategoride yapılacak. Engelli bireylerin başvurabiliceği temizlik görevlisi alımları, eski hükümlü bireylerin başvuru yapabileceği temizlik görevlisi ilanları ve normal bireylerin başvurabiliceği temizlik görevlisi ilanları. Engel durumu ve eski hükümlü durumu olmayan bireyler eğer ilinde açılmışsa sadece normal bireyler için açılmış temizlik görevlisi ilanlarına başvuru yapabilecek. Bazı illerde normal bireyler için temizlik görevlisi ilanı açılmamış,bu illeri sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı ilan detayından görebilirsiniz. Normal bireyler için açılmış ilanlar ayrıca belirtilmemiş ama eski hükümlü ve engelli bireyler için açılmış temizlik görevlisi ilanları belirtilmiş, buradan çıkarımda bulunabilirsiniz.
Peki bulunduğunuz ilde temizlik görevlisi ilanı var, başvurmak istiyorsunuz, başvuru nasıl yapılabilir.
Başvurunuzu bireysel veya herhangi bir işkur şubesine giderek yapabilirsiniz. İşkur sistemine üye olmak ve ilanları görüntülemek biraz zor olduğu için herhangi bir işkur şubesine giderek başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır.
Bireysel yapmak isterseniz eğer işkur a kaydınız yoksa önce İŞKUR a kayıt oluyorsunuz ve profilinize mutlaka temizlik görevlisi mesleğini ekliyorsunuz. Daha sonra bana uygun işlerden kurum türünü kamu ve mesleği temizlik görevlisi olarak seçerek, ara deyip iş ilanlarını listeleyebilirsiniz.
Sağlık bakanlığı ilanlarından yalnızca bir ilana başvuru yapılabilir. Bir ilana başvuran bir kişi, başka bir ilana başvuru yapamaz. Eğer ki fikir değiştirip başka bir ilana başvuru yapmak isterseniz, en yakın iskur şubesine giderek, ilanın başvuru süresi içinde güncelleme yapılabilmektedir.

Sürekli İşçi Kadroları

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx  adresinden ilan sorgulaması yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MAĞAZA
isvemesleksecimi