Okullara 20.000 özel güvenlik görevlisi alınacak. – isvemesleksecimi

Okullara 20.000 özel güvenlik görevlisi alınacak.

Okullara çok sayıda güvenlik görevlisi alınacak. Alımlar işkur aracılığıyla toplum yararına program kapsamında olacak. Alımlar için başvuruların önümüzdeki hafta başlamasını bekleniyor. Alınacak kişiler toplum yararına program kapsamında çalışacaklar. Toplum yararına program finansı işkur tarafından sağlanan kamu yönetimi yararına düzenlenen programdır. Programda programa katılan kişilere asgari ücret tutarında maaş verilir, sigorta işkur tarafından yapılır. Diğer işkur meslek programlarından ayrı olarak toplum yararına programlara katılan kişiler için yapılan SGK primi emekliliğe yansır. Diğer programlarda sadece genel sağlık sigortası GSS yapılmakta ve bu emekliliğe yansımamakta. Kaza ve hastalık durumlarında geçerli olmaktadır.
Okullara yapılacak silahlı veya silahsız özel güvenlik görevlisi alım başvuruları muhtemelen pazartesi günü 17 Eylül’de başlayacak.
Peki işkur milli eğitim bakanlığı ile ortaklaşa düzenlenen güvenlik görevlisi alımı başvuruları nasıl yapılır.
Bunun için öncelikle işkur kaydınızın olması gerekmektedir.
Eğer kaydınız varsa www.iskur.gov.tr adresine girip esube.iskur.gov.tr adresine tıklamamız gereklidir. İsterseniz direk internet tarayıcınıza esube.iskur.gov.tr yazarak işkur sitesine kullanıcı adı ve şifre girerek giriş yapabilirsiniz. Kullanıcı adı olarak TC numarası yazılmaktadır.
TC numarası ve şifrenizi yazıp giriş yaptıktan sonra önce özgeçmiş düzenlenmesi yapılmalıdır. Öncelikle özgeçmişinizde adres ve iletişim bilgisini güncellemeniz gerekmektedir. Adresi başvuru yapmak istediğiniz ili yapmalısınız. Bunu yaptıktan sonra öğrenim bilginizin ve mesleğin ekli olup olmadığına bakmalısınız. Eğer bunlar aktifse veya aktifleştirdiyseniz toplum yararına özel güvenlik görevlisi için başvuru yapabilirsiniz.
Yanlış şunu bilmelisiniz bir kişinin herhangi bir ildeki toplum yararına başvuruda bulunabilmesi için kişinin nüfus kayıtlarındaki ikametinin (Mernis) o ilde olması gereklidir, değilse başvuru yapılamaz.
Eğer ikametiniz o ilde işkur kaydınız aktif , başvurunuzu nasıl yapacaksınız.
Başvuru için sayfanın hemen üstünde yer alan sekmeye tıklıyorsunuz, ardından istihdam diyorsunuz ve ardından TYP başvuru diyorsunuz,sonra ara deyip bulunduğunuz ildeki güvenlik görevlisi TYP programlarını listeliyorsunuz,uygun olan ilanı açıp üstte yer alan taahhüt açıklamasını okuyup onaylayıp başvuruda bulunabiliyorsunuz.
Başvuruyu yaptıktan sonra ilanda yer alan mülakat saatinde, mülakat yerinde olmanız gerekiyor. Peki işkur milli eğitim bakanlığı okullara özel güvenlik görevlisi mülakat nasıl gerçekleşiyor,ne soruluyor, alım neye göre yapılıyor,bunu bir sonraki yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Yazımız yayınlandıktan sonra linkini burada bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MAĞAZA
isvemesleksecimi